2.9 C
Belgrade

Pobednici takmičenja u rukometu idu u grad

U okviru projekta ”Školski sport” koji finansira Gradska opština Zemun, a sprovodi Omladinski sportski savez Zemuna održana su takmičenja u rukometu za učenike 7. i 8. razreda osnovne škole i  zemunskih srednjih škola.

Tradicionalno dobar odziv školskih ekipa presudio je da borbe budu uzbudljive i dramatične, ali su na kraju u konkurenciji osnovnih škola za devojčice pobedile rukometašice OŠ ”Petar Kočić”, u čijem timu je igrala i najbolja igračica turnira za osnovce Isidora Bajić.

Muška ekipa iz Ugrinovaca, učenici OŠ ”Stanko Marić” nadvisili su svoje vršnjake, a Lazar Lončarević iz ove škole proglašen je za najboljeg rukometaša turnira.

Zemunska gimnazija uknjižila je dvostruki trijumf: učenice ove škole osvojile su prvo mesto, dok je za najbolju igračicu takmičenja proglašena Barbara Kosanović iz drugoplasirane ekipe Pravno-birotehničke škole ”Dimitrije Davidović”.

Pehare pobednicima u konkurenciji srednjih škola, kao i najboljim igračima, Barbari Kosanović i Milutinu Brajtingamu iz Zemunske gimnazije uručio je predsednik Rukometnog kluba Zemun Damir Stojanović.

Pobednici opštinskog takmičenja u rukometu plasirali su se na gradsko takmičenje.

beogradski.rs

Najnovije

Belgrade
overcast clouds
2.6 ° C
2.8 °
2.4 °
96 %
1.5kmh
100 %
Нед
4 °
Пон
10 °
Уто
12 °
Сре
13 °
Чет
12 °