16.7 C
Belgrade

Ritmičkim gimnastičarkama “Palilule” 37 medalja

“Palilula kup 2022” uspešno je završen, a takmičarke domaćina osvojile su 37 medalja. Gracije najstarijeg gimnastičkog društva u Srbiji uzele su 20 zlatnih, 10 srebrnih i sedam bronzanih odličja.

Seniorka Palilule Zona Apostolović blistala je na terenu u svojim karakternim sastavima čime je obezbedila najviši stepenik postolja u obruču i čunjevima, dok je vicešampionka bila u višeboju. Medalje za domaćina osvojili su i grupni sastavi u B programu, kao i individualne takmičarke Nina Brkić, Saša Đurđevac, Sara Presetnik, Elena Markov, Andrea Tisevski, Milica Jovanović, Petra Filipović, Katarina Nikitović, Dunja Savić, Ružica Zdravković, Lena Milošević, Lenka Minović, Teodora Mišić, Milica Šterić, Milica Blagojević, Tijana Stojković, Nađa Đinđić, Jana Stojanović, Tijana Stojković, Nina Rašić, Mila Lukić, Bojana Stanković i Doroteja Krstić koje su se takmičile u predpionirskim, pionirskim, kadetskim, juniorskim i seniorskim kategorijama A i B programa.

Turnir u ritmičkoj gimnastici za 400 učesnica održan je u nedelju u Beogradu, a u dvorani “Aleksandar Nikolić” predstavile su se takmičarke iz Rumunije, Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i više klubova iz Srbije.

Grad Beograd – Sekretarijat za sport i omladinu, doprineo je u značajnoj meri realizaciju takmičenja međunarodnog „Palilula kupa 2022” u ritmičkoj gimnastici obezbeđivanjem neophodnih sredstava za njegovo finansiranje.

Međunarodni turnir bio je i prva prilika za obeležavanje 70 godina postojanja Gimnastičkog društva „Palilula“ koje decenijama proslavlja ime našeg grada i zemlje. Od 1952. kada je osnovan, kroz klub je prošlo oko 100.000 ritmičkih gimnastičarki, od kojih je 57 bilo u reprezentaciji, 18 ih je učestvovalo na svetskim i evropskim prvenstvima, a tri na Olimpijskim igrama.

Danas ovo gimnastičko društvo razvija vrhunsku i rekreativnu gimnastiku i okuplja 800 devojčica uzrasta 3-25 godina, od kojih se 400 takmiči u sistemima takmičenja Beograda i Srbije, a 35 su takmičarke najvišeg nivoa. Vrhunski rezultati ne dolaze sami od sebe pa je put od igre do medalje dug i težak i upravo zato su programi u klubu prilagođeni za decu od treće godine i naviše.

Gimnastičko društvo Palilula je dugi niz godina najuspešniji klub u Srbiji, koji je odgajio najbolje srpske ritmičarke koje su nas predstavljale na mnogim takmičenjima. Seniorske i juniorske prvakinje i reprezentativke ovog kluba bile su učesnice juniorskog Evropskog prvenstva (2006, 2008. i 2013), Evropskog prvenstva (2005, 2011. i 2013), Univerzijade (2007. i 2009) i Svetskog prvenstva (2007, 2009, 2010. i 2011). Stručni tim okuplja 18 trenera, na čelu sa Darom Terzić-Šterić, Marijom Radivojšom Miljković, BREVE sutkinjom Draganom Terzić i 20 sudija svih rangova.

beogradski.rs

Najnovije

Belgrade
clear sky
16.7 ° C
17.8 °
15.7 °
96 %
1.5kmh
0 %
Суб
26 °
Нед
24 °
Пон
17 °
Уто
21 °
Сре
17 °